Zavolejte nám...

0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Rady a tipy
13.08.2007
Bylinky
Pro úspěšné pěstování bylinek je velmi důležitý jejich včasný výsev a předpěstování. S příchodem prvního jarního měsíce je ten správný čas k výsevu. P... číst celé
13.08.2007
Zahradní obrubníky
Zahradní obrubníky využijete k oddělení travnatých, zpevněných, okrasných aj. ploch. Tyto betonové obrubníky lze nejlépe využít jako podhrabovou (podp... číst celé
05.04.2017
Vitality komplex
Vitality komplex je jedinečný urychlovač hnojení. Jaké jsou jeho výhody? + Obsahuje růstové enzymy. Rostliny po něm rostou téměř před očima. + Ury... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Houbová zahrádka
 3. Hlíva ústřičná substrát 15 kg

Hlíva ústřičná substrát 15 kg

  Domácí pěstování hub. Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) balení cca 15 kg Speciálně přípravené podloží prorostlé podhoubím Hlívy ústřičné v balík... celý popis
  Cena bez DPH
  136 Kč
  165 Kč
  ks
  Číslo produktu:3084
  Kompletní specifikace
  Domácí pěstování hub.

  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) balení cca 15 kg

  Speciálně přípravené podloží prorostlé podhoubím Hlívy ústřičné v balíku připraveném bez dalších úprav k zahájení amatérského pěstování.

  Hlíva ústřičná
  Hlíva ústřičná je skutečně dřevokazná houba. Jako nezelený organizmus, což jsme i my lidé, přijímá ze zelených organizmů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé. Navíc hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organizmu maximálně vyhovuje.
  Hlíva si bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její příznivé účinky spočívaji hlavně v látkách, které mají schopnost aktivovat buňky zajištující přirozenou imunitu organizmu. Kromě toho hlíva obsahuje celou řadu vitamínů B, D. C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolňují usazené škodliviny.

  Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva ústřičná se řadí mezi nesmírně vzácné houby. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lahůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.
  Její příznivé účinky znali již před staletími Číňané. U nás se začala hlíva konzumovat koncem minulého století.
  Hlíva ústřičná pomáhá:
  - zvyšovat obranyschopnost organizmu
  - snižovat hladinu cukru a tuku v krvi
  - zmírňovat  strnulost šlach a končetin
  - ústupu akné a bradavic
  - celkové detoxikaci organizmu a regulaci peristaltiky střev
  - příznivě ovlivňovat krevní tlak
  - alergikům, při stresu a zátěži organizmu
  - zlepšit funkci cévního systému
  - zmírňovat únavu

   

  Hlíva

  Místo pěstování: zastíněné místo v zahrádce (ve sklepě)
  První úroda: za 2 týdny
  Předpokládané výnosy: cca 4-7 kg
  Teplotní podmínky: +6ºC ~ + 19ºC
  Pracnost: jednoduchá
  Váha balení: cca 15 kg
  Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě, na zahrádce.

  Pěstování v uzavřených prostorech

  Hlíva ústřičná se může pěstovat v uzavřených prostorech po celý rok. Ideálně se k tomu hodí  sklepy, altány a garáže. Bloky substrátu prorostlé podhoubím, pěstujeme v místě, kde teplota nepřesahuje 22 ° C, nicméně nejvhodnější teplota je mezi 10 ° C a 16 ° C. Hlíva ústřičná bez ohledu na odrůdu je houba, která roste i při nízkých teplotách. Vysoká teplota je příčinou toho, že počet trsů je menší a klobouky mají nižší kvalitu (jsou lehčí a papírové).

  Jedním z velmi důležitých prvků na který klademe důraz je to, že v místnosti, ve které plánujeme pěstování, musíme zajistit přístup k dennímu světlu nebo dosvítit umělým světlem (nelépe žárovka fluorescenční barvy podobná dennímu světlu).

  Začáteční fáze pěstování, kdy nastupuje růst podhoubí, může probíhat v naprosté tmě, ale jakmile najdeme v otvorech první plodnice hub ( z bílého porostu se začnou objevovat černé kloboučky velikosti špičky od zápalky) od této chvíle musíme zpřístupnit denní světlo cca. 8 hodin denně. Po tuto dobu bychom měli prostor větrat, abychom odstranili přebytečný oxid uhličitý v místnosti.
  Ve fázi vyrůstání plodnic (hub) a jejich růstu je třeba udržovat vysokou vlhkost cca 85%. Pokud je vzduch příliš suchý doporučujeme umístit blok nad nádobu s vodou tak, aby se  nedotýkal hladiny. Houby můžeme mlžit rozprašovačem pouze tehdy, když dosáhly velikost  alespoň 2 cm. Nesmíme zapomínat, že houby nemohou být mokré, proto když zaléváme blok musíme zvýšit větrání, aby se voda mohla vypařit do 2 hodin.

  Pěstování na čerstvém vzduchu

  Pěstovat můžete od března do října včetně. Mráz ani sníh neohrozí řádně zavedené pěstování. Nízká teplota zpomaluje proces rozvíjení podhoubí. Při pěstování ve volném prostoru umístíme bloky substrátu prorostlé podhoubím na stinném místě chráněném před větrem a přímým sluncem.  Nenechte blok na dosah přímého slunečního záření.

  Brzy na jaře a pozdě na podzim - velmi dobrým místem je skleník, pařeniště nebo foliový tunel, ale musíme je zatemnit.
  Další řešení, které doporučujeme je vykopat díru 60 cm x 120 cm a 40-50 cm hlubokou. Z  vykopané zeminy na třech stranách vytvořte násep, zanechejte přístup světla ze severu. Shora zastíníte důlek např. fólií a polistyrenem.
  Při teplotě 10-22° C se asi po dvou týdnech , objeví první houby. V průběhu 3 až 4měsíců se houby objevují pravidelně v menších nebo větších intervalech tzv. vlnách.
  Sklizeň
  Za optimálních podmínek se sklízí s přestávkami 2-3 týdnů. Houby sbírejte tehdy, pokud se okraje těch největších klobouků začínají narovnávat. Sbírejte celý trs. Vyřezávání několika plodnic  a zanechání ostatních může být příčinou jejich zániku. Nejúrodnější jsou první 3 vlny (2-3 měsíce pěstování). Pokud zjistíte, že blok je po druhé vlně  příliš lehký a suchý, můžete jej ponořit do studené vody po dobu 2-3 hod. a pak postavit na své místo.

  Po každé sklizni udržujte vysokou vlhkost, protože z vysušeného substrátu nebude další úroda, nebo bude slabší (můžete zalévat vodou místa kolem bloku). Vezměte  také na vědomí, že je třeba vyčistit otvory od pozůstalých kořenů hub (tam, kde zůstal kořen jej musíme opatrně vydlabat), aby se vzduch dostával  do slámy v otvorech.

  Sláma po pěstování hlívy ústřičné je vynikající organické hnojivo, které můžeme použít na zahradě.

   

  Nic nechutná lépe, než vlastní vypěstované houby!!

   

  Vhodné také jako dárek.

   

  Ekologické a čerstvé houby po celý rok.

  Zboží zařazeno v kategoriích
  UŽITEČNÉ INFORMACE

  Rozvážíme

  !Akce!

  PROVOZOVNA

  Dobratice 386

  739 51 Dobratice

  Otevírací doba:

  Po-Pá: 8.00 - 16.00 hod.

  So:       8.00 - 12.00 hod.

  RYCHLÝ KONTAKT
  +420 774 460 988
  © 2019 NOVÁ ZAHRADA, všechna práva vyhrazena
  Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.